Köpek Eğitmenliği Eğitimi

Eğitim Bilgileri

Köpek eğitmenliği, hem bizimle birlikte yaşayan hem de sokakta bulunan dostlarımız ile daha sağlıklı iletişim kurabilmemiz, onların psikolojisini daha iyi anlayabilmemiz ve ihtiyaçlarına daha doğru çözümler bulabilmemiz için son derece önemli bir meslektir. Dostlarımızla daha iyi vakit geçirebilmek, onlara her koşulda yardımcı olabilmek için öncelikle onların dilinden anlamamız gerekmektedir. Bu da insanlarda olduğu gibi hayvanlarda da beden dili ile mümkün olabilmektedir. Köpeklerin beden dilini anlamak ya da kendi beden dilimizi kullanarak onlarla iletişim kurabilmek için kullanılan yöntemler sayesinde de dostlarımızın davranışlarının arkasında yatan gerçek nedenleri görebilir ve böylelikle onlarla daha sağlıklı iletişim kurarak yardımcı olabiliriz.

Eğitim Konuları

 • Köpek Eğitimi ve Köpek Eğitmeni Olmak
 • Köpek Eğitimine Ne Zaman Başlanmalı
 • Temel İtaat Eğitimi
 • Clıcker Eğitimi
 • Secere
 • Köpeklerle İletişim
 • Tuvalet Eğitimi ve Kafes Eğitimi
 • Sosyalleşme ve Davranış Bozuklukları
 • Köpeklerde Beslenme
 • Uygun Tasma Seçimi
 • Hassas Köpek Beslenmesi
 • Farklı Dillerde Komut Vermek
 • Köpeklerde Adaptasyon
 • Suya Alıştırma ve Mama Kabı Agresyonu
 • Veteriner Seçimi
 • Diş Kaşıntısı

Eğitime Katılma Şartları;

 • Bu alanda kendini geliştirmek isteyeneler.
 • Mesleki alanda yeni iş imkanı arayanlar.
 • Veterinerler,
 • Köpek Eğitmenleri,
 • Evcil hayvan dostları olanlar.Sıkça Sorulan Sorular
Köpek Eğitmenliği

Köpek eğitimin alınması köpek sahibi olan kişilerin özellikle evlerinde barındıranlar adına çok önemlidir. Köpek eğitmenliği eğitimi hem bir meslek dalıdır hem de köpek sahiplerinin daha iyi bir bakım için tercih ettikleri bir eğitimdir.
Köpek Eğitmeni Olmak için Ne Yapmak Gerekir?

Öncelikle köpek eğitiminin alınacağı kurum ilk basamaktadır. Her kurum bazında verilen eğitim değişse de verilen eğitimin size ve köpeğinize uygun olması önemli bir kriterdir. Kurumumuzda verilen eğitimde sizleri profesyonel olarak sürece hazırlamaktayız. Köpek eğitim eğitmeni olarak bunu mesleki olarak düşünenler için öncelik eğitime öncelik verilmesi, daha önce bir deneyim varsa kıyaslama yapılmadan eğitim sürecinde size öğretilenleri sindirip teorik olarak hazır olunduğunda çalışma sahasın da aynı şekilde de süreci verimli geçirmektedir.

Kursumuz kapsamında üç ilimizde eğitim verilmektedir. Köpek eğitmenliği olarak Ankara, İstanbul ve Antalya da şubelerimiz bulunmaktadır.
Köpek Eğitmenliği Sertifikası

Kurumumuzca seçkin kuruluşlardan alınan onaylı belgedir. Bu eğitimi başarılı bir şekilde tamamladığınıza dair yetkinlik belgesidir. Bu sertifika özel sektör ve kamu alanlarında iş bulabilirsiniz. Kurumumuzun eğitim içeriği ve eğitim sonunda verilen sertifika ile bu alanda mesleki seçimle kariyer yolculuğunuza başlayabilirsiniz. Köpekleri sevenler için sevdiği işi mesleki seçime dönüştürmenin verdiği avantajlardan yararlanmış olursunuz.
Köpek Eğitmenliği Sertifikası Nasıl Alınır?

Köpek eğitim süreci başarılı bir şekilde tamamlandıktan sonra onaylı olarak sertifikanızı almaya hak kazanabilirsiniz. Kursumuz kapsamında eğitiminiz tamamlandıktan sonra onaylı sertifikanıza sahip olmaya hak kazanırsınız. Kurumumuzun seçkinliği ile profesyonel olarak iş bulma süreciniz için önde başlama şansınız olacaktır.
Köpek Eğitmenliği Kursu Fiyatları

Köpek eğitmenliği verilen eğitim kalitesi, eğitimi veren kadrolarına, eğitimin içeriğine göre farklılık göstermektedir. Buna istinaden kurumumuz uygun fiyat politikası ile sizlere bu yolculuğunuzda sizleri tamamen hazırlama amaçlanmıştır. Eğitim sonunda kurumumuz tamamen hiçbir soru işareti kalmadan tatmin olmanızı hedeflemektedir.
Köpek Eğitimi Kaç Aylık Başlar?

Yavru köpeklerde genel anlamda algı düzeyine doğru bir iletişimle 3. ay ile temel itaat eğitimi verilmektedir. Burada belirtildiği gibi doğru teknik ve iletişim çok önemlidir. Kurumumuzda sizlere en uygun teknik ve iletişimin tüm detayları verilmektedir.
Köpek Eğitim Dili Hangisi?

Köpek eğitim dilinde köpeği iyi analiz etmek bu durumda önem arz etmektedir. Eğitim ile ilgili uluslararasında kabul görmüş dil olarak İngilizce ve Almanca görünmektedir. Ancak köpeğin hareketlerinin analiz edilmesi ile hareket ile el ve kol ifadeleriyle bir dil algısı ile ilerlenebilir. Ek olarak tüm dillerde basit anlaşılır ve net komut verilmedir.
 
Köpek eğitimi Kaç Ay Sürer?

Köpek eğitimleri eğitim verilen köpeğin cinsi, yaşı aylı durumuna ve eğitimi veren kişi ile yakalanan uyuma göre farklılık gösterebilmektedir. Verilen eğitimin kapsamına bağlı da değişmektedir. Örnek olarak tuvalet eğitimi yine köpeğin cinsine ve algı durumuna bağlı olarak yani yaş durumu göz önüne alarak en az 4 ay en fazla 1 yıl süreyi bulmaktadır.
Köpek Eğitiminde Ödül Nedir?

Özellikle yavru köpekler özelinde motivasyonu artırmak amacıyla tercih edilen bir yöntemdir. Bilinçaltı olarak köpeğin bazı komutları yerine getirmesi için ödül maması şeklinde bir ilerleneme sağlanabilir. Tabi köpekler genel anlamda çok hareketli olduklarından hangi hareketi için ödül verildiğini anlaması için ödülün hemen verilmesi önemli bir husustur. İyi durumlarda bu takip edilirken kötü bir alışkanlık durumu varsa olay yaşandığında belirli süre ödül maması verilmeyerek fark ettirme amaçlanmaktadır. Köpek davranış bazlı incelendiğinde büyük ölçüde faydalı olan bir yöntemdir.
Köpek Gel Komutu Nasıl Öğretilir?

Öncelikle isim olarak hitap edilmesi ve köpeğin ismine alışması adına o isimle çağrılması önem taşımaktadır.

Komut vermeden önce isim çağrılarak ve gel git komutu ile birlikte söylenmelidir. Gel Venüs, otur Venüs olarak cümleler kısa ve net olmalıdır.

Komuta alışma sırasında ödül yöntemi uygulanabilir komutu yerine getirdikten sonra ödül yönetimi ile daha hızlı bir kavrama sağlatılabilir.
Köpek Eğitmenliği Maaşı

Hizmet verilen yere göre farklılık göstermektedir. Kamu kuruluşu ve özel sektör ile çalışma koşullarına bağlı farklılıklar olmaktadır. Köpek eğitim merkezi verilen hizmetlere bağlı hem çalışma koşulu hem de maaşlarında farklılık oluşturabilmektedir. Ancak ortalama Köpek Eğitim Merkezi sahipleri verilen köpek sayısı ve çalışanlarına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Kurum bazında çalışanlar farklı maaş alabilmektedir.  Buradaki deneyim, tecrübe ve ek olarak görevin yetkinliğine yatkınlık yani iyi bir eğitmen olmanın verdiği faydaları maaş özelinde görebiliriz.

Eğitim merkezimiz olarak köpekleri algılama ve iyi analiz etme olarak eğitimin ilk adımıdır. Köpeklerin en iyi özelliği olarak sadakate herkesçe bilinen artık kabul görmüş bir yargıdır. Ancak köpeklerin sadakat olgusunun oluşmasına ve sahiplenilmesi için zaman geçirilmesi, iyi davranılması ve çokça sabır göstermenin sonucunda bu olgu oluşmaktadır. Karşılıklı birbirini anlama ile harika bir serüvenin ilk adım atılmış olmaktadır. Burada yavru köpek veya evcil hayvan hangi aşamadaysa fark göstermeksizin size ısınıp ve sadakat eğilimi göstererek sizi dinleyecektir.

Bundan sonrası en doğru teknik analizlerle süreci yönetmek olacaktır. Unutmayın ki her köpek cins ve çoğu özellikleri ile hissiyatı ve öğrenme süreci farklı olacaktı.

Bazıları eğitimdeyken öğrenme algısını daha çok sakin veya şirinliklerle gösterirken bazıları daha çok öğrenmeye tepki olarak daha huysuzlaşabilir, sert tepkiler verebilir.

Eğitimi veren sizler olarak burada gözlemleme ve iyi analiz etme çok önemlidir. Zamanın verimli geçmesi ve iyi sindirilmiş olması sizleri de tatmin edecektir. Her köpekte aynı zaman diliminde aynı tepkilerin verilmesi beklenmemelidir. Bu çok büyük bir yanılgıya neden olabilir.

Eğitmenler

Özel: Dilek Uzunyoloğlu
Özel: Dilek Uzunyoloğlu

Köpek Eğitmeni

Boğaziçi Campus