Çocuk ve Yetişkinlerde Şema Terapi Eğitimi

Doç. Dr. Levent Yaycı

Akademisyen

Eğitim İçeriği

  1. Eğitim sonrası içeriklere erişim
  2. Online ve Supervizyon Eğitimler
  3. İndirilebilir Baskılı Dökümanlar ( PDF )
  4. Her Cihaza Uyumlu Media Player
  5. Uluslararası Onaylı Sertifika
  6. Uluslararası Onaylı Sertifika
  7. Üniversite Onaylı Sertifika
  8. Canlı Yayınlar
  9. Sertifika Garantili Kurs

Eğitim Tanıtım

Çocuk ve Yetişkinlerde Şema Terapi, farklı psikoterapi ve gelişim modellerinin etkin bir şekilde birleştirildiği bütüncül bir psikoterapi modelidir. Bilişsel, davranışsal, psikodinamik, bağlanma ve Gestalt modelleri (Gestalt, özellikle “algı” ve “algısal örgütlenme” konularında odaklanan bilişsel süreçler içinde bir psikoloji teorisi) dahil olmak üzere geniş bir bakış açısına sahiptir.

Çocuk ve Yetişkinlerde Şema terapi, insanın düşünce ve davranış yapılarını hayati olarak kabul eder ve aynı şekilde duygusal değişim, deneyimsel teknikler ve terapi ilişkisine de önem verir.

Kronik kişilik sorunlarına (örneğin borderline kişilik bozukluğu ve narsisistik kişilik bozukluğu gibi) bir çözüm bulmak için geliştirilen Şema Terapi, şu anda kronik depresyon, çocukluk travmaları, suçlular, yeme bozuklukları, çift terapisi, madde kullanımı gibi klinik problemler ve bozukluklarda da kullanılmaktadır.

Çocuk ve Yetişkinlerde Şema Terapi, insana odaklı bir yaklaşımdır ve psikolojik sorunları patolojikleştirmek yerine normalleştirir. Bu bağlamda, her insanın bir şeması (psikolojik sorunların altyapısını oluşturan yapı), başa çıkma biçimleri (şemalarla başa çıkma yolları) ve modları (pek çok şema ve başa çıkma biçiminden oluşan yapılar) vardır.

Sertifika Örnekleri

Tamamlayıcı Eğitimlerimiz

Bu Eğitimin Uzmanları

Doç. Dr. Levent Yaycı

Akademisyen

Bu Eğitim için Kim Ne Dedi ?

4.6 264 votes
Değerlendirme
guest
1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
bayram
bayram

Levent Hocadan çok online eğitim aldım.Alanında Türkiye de bir numara

Boğaziçi Campus