NLP Eğitimi

Dr. Elmir İsgenderov

Psikolog

Eğitim İçeriği

 1. Eğitim sonrası içeriklere erişim
 2. Online ve Supervizyon Eğitimler
 3. İndirilebilir Baskılı Dökümanlar ( PDF )
 4. Her Cihaza Uyumlu Media Player
 5. Uluslararası Onaylı Sertifika
 6. Uluslararası Onaylı Sertifika
 7. Üniversite Onaylı Sertifika
 8. Canlı Yayınlar
 9. Sertifika Garantili Kurs

Eğitim Tanıtım

Sinir Dili Programlama (Nöro Linguistik Programlama) olarak bilinen NLP, beynimizi doğru ve etkili kullanma sanatı olarak da açıklanabilir. NLP, sinir sistemimizi, iletişim kanallarımızı kullanarak yeniden programlamak anlamına gelir. Nöro, bütün duygularımızı, düşüncelerimizi ve bunların bedenimiz üzerindeki etkilerini kapsar. NLP ile bütün duygularımız ve düşüncelerimizi yönetebiliriz. Böylelikle bütün içsel süreçlerimiz NLP’den etkilenir. NLP’nin Linguistik programı, içsel konuşmalarımızı, duyduklarımızı, dinlediklerimizi kapsayan iletişimsel altyapıdır. Kendi içsel konuşmalarımız bazen can sıkıcı olabilir, böylelikle negatif bakış açısına sahip bir hale gelebiliriz. Linguistik bu içsel konuşmalarımızı yeniden düzenlememizi sağlar. Programing ise nöro ve linguistik kullanılarak yeniden bir dil programlaması, yeniden bir bakış açısı geliştirmeyi hedefler. Yani düşünce biçimimizi, hissetme biçimimizi ve bunların dilini yeniden programlamak anlamına gelmektedir. Programlama kısmı, değişimi gelecekte de yaşamamızı sağlayacak olan alışkanlık kalıplarımızın oluşmasını sağlayacaktır. NLP’nin en önemli faydalarından biri bireye farklı bakış açıları kazandırmasıdır. Birey hayatını, kendisini, olayları yeniden yorumlama becerisi geliştirir. Kişinin kendisiyle ve çevresiyle etkili bir iletişim kurmasını sağlar. Geçmişi geride bırakmayı, sorunları hızlı bir şekilde çözebilme becerisi geliştirir. Dolayısıyla bu farkındalıklar iş hayatında, günlük yaşamda, ilişkilerde yani her yerde kullanılabilen beceriler kazandırmış olur. NLP, öğrenmeyi hızlandırma, kalıcı hale getirme, hafızayı etkin kullanma, ikna becerileri, çatışma çözme, problem çözme beceris, bakış açısı değiştirme, özgüven artırma, iletişimi güçlendirme, panikatak, depresyon, psikolojik rahatsızlıklar gibi birçok durumda etkili bir yöntemdir. 

Eğitim Konuları

 • NLP Nedir?
 • NLP Varsayımları ve Algı Biçimi
 • Hayal Gerçek İlişkisi
 • İnsanları Tanıma Sanatı
 • İletişimde Kişilik Yapısı ve Beden Dilinin Etkisi
 • Beynin Yapısı
 • Temsil Sistemleri ve Göz Erişim İpuçları
 • Çapalama Tekniği
 • Modelleme ve Hedef Belirleme
 • Yeniden Çevreleme ve Aynalama Tekniği
 • Meta Model Dil Kalıpları
 • Resim Analizi

Sertifika Örnekleri

Tamamlayıcı Eğitimlerimiz

Bu Eğitimin Uzmanları

Dr. Elmir İsgenderov

Psikolog

Bu Eğitim için Kim Ne Dedi ?

3.9 61 votes
Değerlendirme
guest
6 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Neslihan yılmaz
Neslihan yılmaz

Nlp eğtimini cok merak ediyorum

Neslihan yılmaz
Neslihan yılmaz

Bu eğtim hakkında cok bir bilgim yok bilgi için bende katılıyorum

campus.admin
campus.admin

Merhabalar, detaylı bilgilendirmeyi uzman eğitim danışmanlarımız sağlamaktadır. Dilerseniz +90 542 378 9625 numaralı telefondan bizlere ulaşım sağlayabilirsiniz.

campus.admin
campus.admin

Merhabalar, eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgilendirmeyi uzman eğitim danışmanlarımız aktarmaktadır. Dilerseniz +90 542 378 9625 numaralı telefondan bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Melek
Melek

Ben yeniyimyorum lara bakmak için

campus.admin
campus.admin
Reply to  Melek

Merhabalar, eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgilendirmeyi uzman eğitim danışmanlarımız aktarıyor. Dilerseniz +90 542 378 9625 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

Boğaziçi Campus