Manevi Rehberlik Eğitimi

Dr. Senai Demirci

Psikoterapist / Mesnevi Terapi Eğitmeni

Eğitim İçeriği

 1. Eğitim sonrası içeriklere erişim
 2. Online ve Supervizyon Eğitimler
 3. İndirilebilir Baskılı Dökümanlar ( PDF )
 4. Her Cihaza Uyumlu Media Player
 5. Uluslararası Onaylı Sertifika
 6. Uluslararası Onaylı Sertifika
 7. Üniversite Onaylı Sertifika
 8. Canlı Yayınlar
 9. Sertifika Garantili Kurs

Eğitim Tanıtım

Hazırlanan program konuyla ilgili görev yapacak olan personelin, ilgili konulardaki programlara ilgi duymasını sağlamak ve konular hakkında yetkinlik kazandırmak amaçlanmaktadır. Değerler ve Manevi Rehberlik eğitim konuları harmanlanarak hazırlanmış bir eğitim programıdır.

Ortak değerler oluşturamayan bir toplum bütünleşme değil, tersine toplumsal çözülme yaşaması kaçınılmaz bir gerçektir. Bu nedenle Değerlerden bağımsız bir eğitim sistemi düşünmek mümkün değildir. Eğitimin hedeflerinden birisi değer kazandırmak, bir diğeri de kazanılan ve herkes tarafından kabul edilen değerleri davranış haline getiren bireyler yetiştirmektir.

Manevi Rehberlik, dinsel ve manevi alana yönelimli danışanların gereksinimlerini karşılamak ve bu alanda toplumun ihtiyaç duyduğu konular dikkate alınarak hazırlanmış bir eğitim programıdır.EĞİTİM İŞLEYİŞİ

 • 2 AY 120 SAAT
 • SİSTEM DE DERS VİDEOLARI VE PDF
 • 8 SAAT CANLI DERS
 • 2 GÜN SÜPERVİZYON
 • ONLİNE SINAV
 • SERTİFİKA HAK EDİŞİ

EĞİTİM KONULARI

 • MANEVİ DANIŞMANLIK VE REHBERLİK
 • TANRI KAVRAMI VE TASAVVURLARI
 • İNANÇ GELİŞİMİ
 • PSİKOPATOLOJİ
 • DİNİ GELİŞİM PSİKOLOJİSİ
 • İNANÇ PSİKOLOJİSİ
 • PASTORAL PSİKOLOJİ
 • DEĞERLER EĞİTİMİ
 • TOPLUMSAL BİLİŞ VE AHLAK GELİŞİMİ
 • GRUP DİNAMİKLERİ
 • HASTANELERDE MANEVİ DANIŞMANLIKSıkça Sorulan Sorular
Manevi Rehberlik Eğitimi Nedir?

Günümüzde çeşitli dünya hallerine kapılarak yaşanılan bir hayat vardır. İnsanlar iç huzura ulaşmak ve mutluluğu bulmak için arayışa girerler. Bu arayışta kişiler kendini maneviyata yönlendirir. İnsanın fıtratında ise maneviyat vardır. Dünya halinden sıkılan birçok insan maneviyata yönelir. Manevi Rehberlik alanında sunulan eğitimlerin içerdiği konular manevi alana ilgi duyan kişilerin kendilerini bu yolda geliştirebilmesine yönelik olarak hazırlanmıştır. Oldukça geniş kapsamlı konular bütünleştirilerek ele alınan bu eğitim programlarında hayatın anlamı ve gayesi içselleştirilerek sunulmakta ve manevi mutluluğun temellerine ilişkin temel yapı taşları verilmektedir. Manevi rehberlik eğitimi sonunda başarılı olduğunuz taktirde manevi danışmanlık ve rehberlik sertifikası sahibi olursunuz.
Manevi Rehberlik Eğitimi Sertifikası Ne İşe Yarar?

Manevi rehberlik eğitimi sertifikası almak için öncelikle manevi rehberlik eğitimi almanız ve bu eğitim sonucu açılan sınavlarda başarılı olmanız gerekmektedir. Manevi rehberlik eğitimi alan kişi eğitim sonunda manevi rehberlik eğitimi sertifikası sahibi olunabilmektedir. Sertifika sahibi kişiler manevi eğitimi konusunda çeşitli branşlarda görev yapabilirler.  İnsanlara maneviyat hakkında bilgiler verebilir, onları yönlendirebilme konusunda yetkinleşebilirler. Sertifika sahip olan rehberlerin yetiştirme yurtları, huzur evleri, cezaevleri ve KYK yurtlarında da görev alabilir.
Manevi Danışmanlık Eğitimini Kimler Alabilir?

Manevi rehberlik eğitimi genellikle lisans ve lisansüstü kişilerin almak istediği sertifika olsa da bu sertifika için bir önkoşul ya da eğitim düzeyi gerekmeksizin herkes alabilir. Maneviyata ya da manevi rehberliğe ilgi duyan herkes bu eğitimi alabilir. Yapmanız gereken özel eğitim kurslarından manevi rehberlik eğitimi alıp eğitimi başarıyla tamamlamaktır. Eğitimi başarıyla tamamladığınızda manevi danışmanlık ve rehberlik sertifikası sahibi olursunuz. Siz de maneviyata, iç huzura ve mutluluğa ulaşmak isterseniz manevi rehberlik eğitimi alabilirsiniz.
Manevi Danışmanlık ve Rehberlik Sertifikası Nasıl Alınır?

Manevi danışmanlık ve rehberlik sertifikası almak için belirli bir süre eğitim almanız gerekmektedir. Eğitimin ardından eğitime dair bir sınava girip sınavdan başarılı olmanız halinde manevi danışmanlık ve rehberlik sertifikası alırsınız. Özel eğitim kurumlarının vermiş olduğu eğitim ve sertifika ile sizlerde Manevi Danışmanlık ve Rehberlik sertifikanızı alabilirsiniz. Eğitim sürecinizi tamamlayıp sınavınızı başarıyla gerçekleştirdiğiniz taktirde sertifikanızı almış olursunuz.

Sertifika Örnekleri

Tamamlayıcı Eğitimlerimiz

 • Mesnevi Terapi Eğitimi

Bu Eğitimin Uzmanları

Dr. Senai Demirci

Psikoterapist / Mesnevi Terapi Eğitmeni

Bu Eğitim için Kim Ne Dedi ?

3.7 293 votes
Değerlendirme
guest
14 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Fatma
Fatma

Harika

Gülşen
Gülşen

Tam da aradığım kriterlerde bir program

Rabia
Rabia

İş nasıl bulunur bu sertifikayla hastane hemen kabul ediyor mu sertifikanı

campus.admin
campus.admin
Reply to  Rabia

Merhabalar Rabia Hanım, Dilerseniz detaylı bilgilendirme için numaranızı bırakmanız durumunda eğitim danışmanlarımıza yönlendirme sağlayabiliriz veya bizlere +905423789625 numarasından da ulaşım sağlayabilirsiniz

Raziye kurt
Raziye kurt

Bilgi almak istiyorum ilahiyat mezunuyum hem insanlara faydalı olabilmek hem kendini gelistirmek adına güzel olur bu egitimi almak

campus.admin
campus.admin
Reply to  Raziye kurt

Merhabalar, eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgilendirmeyi uzman eğitim danışmanlarımız aktarmaktadır. Dilerseniz +90 542 378 9625 numaralı telefondan bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Nazmiye
Nazmiye

Teşekkürler saygı değer hocam emeklerinize sağlık

Hatice Kübra
Hatice Kübra

Merhabalar, ben iki sefer aradım sizi geri dönüş olacak dediniz, beklemedeyim halen. Rica etsem arayabilir misiniz? Hem online başvurdum hem tlf ile.

Bedriye
Bedriye

Kendimi kaybettiğim bu yaşam içinde kendimi bulmak ve buldurmak adına karşıma çıkan en güzel egitimlerden.hem Rabbime hem insana hizmet.ikisi bir arada inşallah.En kısa zamanda kaydim alınır inşallah.

campus.admin
campus.admin
Reply to  Bedriye

Merhabalar Bedriye Hanım, dilerseniz hem eğitim hem de kayıt süreci hakkında bilgilendirme için +90 542 378 9625 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz

campus.admin
campus.admin
Reply to  Hatice Kübra

Merhabalar Hatice Hanım, dilerseniz numaranızı bırakmanız durumunda bilgilendirme için uzman eğitim danışmanlarımıza yönlendirme sağlayabiliriz veya dilerseniz bizlere +90 542 378 9625 numaralı telefondan da ulaşım sağlayabilirsiniz

Zeynep Kaya
Zeynep Kaya

İyi ki Boğaziçi Campüsü tercih etmişim. Başta sayın Senai Demirci hocama çok teşekkür ediyorum. Çok istifadeli bir eğitim oldu. Her saati çok kıymetli ve özeldi. Sadece ders değil kendi benliğimize yaptığımız anlamlı bir yolculuk gibiydi. Ayrıca süreç boyunca destek olup ilgili davranan danışmanım sayın Tuğbanur Hanıma da teşekkürü bir borç bilirim.

Kısmet koc
Kısmet koc

Bilgi alabilir miyim

campus.admin
campus.admin
Reply to  Kısmet koc

Merhabalar, detaylı bilgilendirmeyi uzman eğitim danışmanlarımız aktarmaktadır. Dilerseniz bizlere +90 542 378 9625 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Gonca çakıcı
Gonca çakıcı
Awaiting for approval

Yıllar önce sayın Senai Demirci’nin katılımıyla bir programına katılmıştım İzmir’de. Orada birşey söylemişti. Ben namazlarımda ne zaman tesbih çeksem hep o aklıma gelir. Sübhanallah Elhamdülillah ve Allah’ı Ekber. Ne demek istiyoruz. Çok etkilemişti beni ve ben şimdi manevi eğitim almak istiyorum. Lütfen arayın beni

Boğaziçi Campus